Schola Pragensis

V pátek 29. listopadu jsme s žáky ZDC navštívili veletrh Schola Pragensis v Kongresovém centru, kde probíhala prezentace pražských středních škol.
Návštěvníků i prezentačních stánků zde bylo opravdu hodně.
Hned u vchodu nás zaujala polytechnická dílna. Žáci si zde jeden po druhém se zaujetím vyzkoušeli programování robota, sestaveného z lega, který pak jezdil podle jejich naprogramovaného schématu.
Jednoho pak velmi zajímala rozsáhlá instalace na stánku Cechu instalatérů. Cestou do prvního patra jsme shlédli dynamické streetové vystoupení žákyň Pražské taneční konzervatoře. Jejich přemety dozadu a hvězdy se nám všem moc líbily. Nohy a ohony svištěly vzduchem! Shodli jsme se na tom, že nikdo z nás by nic podobného nedokázal.
V patře jsme vyzkoušeli sedadla školy, která připravuje žáky na profesi letušky nebo pilota. Shlédli jsme dramatické vystoupení školy, která vychovává obranné složky. Studenti sehráli scénku s přepadením, účinným zneškodněním a následnou zdravotnickou péčí. Na stánku zemědělské školy pro chovatele jsme si pohladili užovku červenou a agamu. Také jsme se podívali na tréninkový trenažér dostihové školy.
V dalším patře jsme si od žáků odborné školy chemické nechali nejdříve sestavit jméno z názvů prvků, a poté sledovali výrobu zajímavého brusinkového želé s alginátem, které po vložení do vody vytvořilo pevné, tenké a dlouhé kousky, velice podobné žížalám. Ty jsme pak měli možnost ochutnat, ale jen někteří z nás měli tu odvahu!
S taškou plnou prospektů a zajímavých kontaktů a jsme se v dešti vraceli s hlavami plnými zážitků. Každý si zde našel, co ho zajímalo a rozšířil si povědomí o možnostech, které se na českém trhu školního vzdělávání nabízejí.

 Mgr. Barbora Dufková