Exkurze SPŠ stavební Josefa Gočára

Ve středu 18. prosince jsme s žáky ZDC navštívili projektový den na Střední průmyslové škole stavební Josefa Gočára v Praze 4.
Na všech chodbách tam byly kresby a architektonické návrhy obytných staveb, převážně se jednalo o moderní vilky, byly tam barevné návrhy kuchyní se zakomponovanými obrazy, moc nás to zaujalo.
Velmi krásný byl i model moderního centra ve tvaru perforované koule, ten byl postaven pouze z kartonu. Studovali jsme jak se dá postavit svažitý terén a jakým způsobem lze lepit různé druhy stromů z jednoduchých kulatých kousků. Byla to pro nás inspirace do budoucna, třeba něco z těch krajinných prvků zkusíme se žáky vyrobit.
Ve třídě jsme si pak mohli zkusit složit kostku z papíru, bez lepidla, a to nebylo vůbec jednoduché. Poté ještě pár mnohostěnů. Základní nákresy jsme si přinesli do školy a využijeme je při další výuce.
V poslední části jsme pak na počítači naplánovali každý svůj dům. Speciální program umožnil vybrat a nasadit různé dveře a okna a nakonec přidat i střechu, vybrat barvy fasády i stěn a podívat se na výsledek ve 3D a z různých stran.
Bylo to velice zajímavé a určitě hodně motivující pro ty, kdo se architektuře a interiérovému designu chtějí věnovat.

 Mgr. Barbora Dufková